WOD 15-10-5. Muscle ups / Power cleans

WOD 15-10-5. Muscle ups / Power cleans

4 września, 2020 0 przez Rafał Musidlak

Na czym polega metoda 15-10-5? Wybieramy sobie od 2 do 3 ćwiczeń. Im są one dla nas cięższe tym mniej ich powinno być. Ja zdecydowałem się na połączenie dwóch ćwiczeń wymagających dla mnie. Wspieranie ciągiem (muscle up) oraz zarzut siłowy (power clean).

Każde z ćwiczeń wykonujemy po 15 powtórzeń, następnie po 10 powtórzeń, a następnie po 5 powtórzeń. Wszystko na czas. Rzecz jasna, jako że jest to trening metaboliczny, nie robimy ćwiczeń seriami lecz ciśniemy bez przerwy tak długo jak się da. Jednocześnie, odpoczywamy tak często i tak długo jak musimy. Ale oczywiście im mniej odpoczynku, tym lepszy czas.

Jest to najlepszy przepis na to, jak przetrenować całe ciało w ciągu około 10 min. To naprawdę ciężka harówka. Natomiast satysfakcja i odczucia po zakończeniu… bezcenne.

Metody tego typu pozwalają na wzrost wytrzymałości siłowej przy jednoczesnym wzroście siły oraz masy mięśniowej. Bądź co bądź stosujemy duże obciążenia.

Jest to z pewnością rewelacyjna alternatywa dla tych, którzy są na bakier z aktywnością wydolnościową, preferują trening siłowy, ale gdzieś z tyłu głowy czują się „zastani”, ociężali i bez kondycji i chcieliby coś z tym zrobić. A mówię chyba o samym sobie… Pozdrawiam i polecam.