Spartakiady 2021 – trenuj w grupie. Zdalnie!

Spartakiady 2021 – trenuj w grupie. Zdalnie!

25 kwietnia, 2021 Wyłącz przez Rafał Mu.

Treningi samotnie czy w grupie na siłowni? Od lat amatorzy sportu dzielą się na te dwie kategorie. Jedni wolą ćwiczyć w samotności. W zaciszu własnego domu, w garażowej siłowni lub w plenerze. Inni chętnie wykupują kolejne karnety do klubów sportowych i siłowni. Ci drudzy dzielą się jeszcze na dwie podgrupy.

Pierwsi z zapałem uczęszczają na siłownie lecz na miejscu trenują własnym programem, niezależnie od reszty. Drudzy wolą 100% treningi grupowe, prowadzone przez trenera. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że reszta grupy wykonuje dokładnie takie same ćwiczenia co Ty, więc solidaryzujecie się wzajemnie w walce o lepszą formę. To właśnie dlatego panie biorące udział w zajęciach aerobiku mają większą szansę na sukces niż te, które usiłują zmienić swój tryb życia na własną rękę.

Nie inaczej jest z facetami, którzy łączą się w drużyny w boksach crossfitowych czy na zajęciach z podnoszenia ciężarów.

Osobiście od zawsze byłem samotnikiem, jeśli chodzi o treningi. Jednak pewnego razu postanowiłem zostać członkiem fight-clubu, gdzie razem z innymi amatorami boksu tajskiego wylewałem siódme poty na wspólnych zajęciach. Nastąpił też taki moment w moim życiu, kiedy zdecydowałem się pójść na siłownię. Ten jeden raz spowodował, że wracałem tam cyklicznie.

Wiesz co najbardziej podoba mi się w trenowaniu z innymi? Nawet jeśli nikt się do Ciebie nie odezwie przez cały trening, to słyszysz ten brzdęk sztangi odkładanej przez inną osobę, gdzieś w drugim kącie siłowni. W trakcie serii słyszysz ciężki, przyspieszony oddech kogoś, kto tak jak Ty walczy ze swoimi słabościami będąc tuż obok. A po wyjściu z sali lub z szatni zazwyczaj każdy rzucał krótkie „na razie”, jakby wszyscy się znali, choć każdy był sobie obcy.

Dzisiaj, w czasach kiedy kluby sportowe i siłownie wymierają, nadal możemy łączyć się w swojej pasji do aktywności fizycznej. Herbalife Nutrition, producent wysokiej klasy suplementów wspomagających odżywianie,od lat inspiruje trenerów do organizowania drużyn, które wspólnie dążą do celu. Jest to całkowicie inny model prowadzenia personalnych treningów online, w którym masz możliwość dołączenia do drużyny, prowadzonej przez jednego trenera.

Takie przedsięwzięcia działają już od lat z inicjatywy marki Herbalife pod szyldem Maratonów Utraty Wagi, z przeznaczeniem dla osób chcących stracić na wadze. Ja jednak specjalizuję się w treningu przekrojowym, siłowym oraz funkcjonalnym. Dlatego moje wyzwania kieruję do osób, które pragną rozwijać różne aspekty formy fizycznej.

Uruchamiam więc swoje własne Spartakiady, pod patronatem marki Herbalife Nutrition, w trakcie których poznasz, co to trening siłowy i funkcjonalny.

Uwaga! Treningi różnią się w zależności od Twoich własnych priorytetów i celów. To od Ciebie zależy, czy będziesz stosował głównie ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe czy kondycyjne, a może program mieszany.

Jak to działa?

  1. Zgłoś się do mnie poprzez ankietę zamieszczoną poniżej lub na adres e-mail kontakt@kompaktowytrening.pl.
  2. Wybierz swój pakiet miesięczny, w zależności od kosztów, jakie zamierzasz przeznaczyć na doskonalenie swojej diety. W zamian otrzymasz produkty odżywcze wiodącej marki Herbalife Nutrition oraz możliwość uczestniczenia w 30-dniowym wyzwaniu Spartakiada 2021.
  3. Po wstępnej konsultacji ułożę dla Ciebie spersonalizowany plan treningowy, który będziesz realizował w ramach Spartakiady.
  4. Dołącz do drużyny poprzez bezpłatny komunikator Telegram, dzięki czemu będziesz w stałym kontakcie z resztą grupy oraz ze mną. Na czacie będą dostępne także wszystkie materiały wideo oraz edukacyjne.
  5. Jeśli będziesz miał pytania lub potrzebę kontaktu prywatnego, nie wahaj się. Wyślij do mnie wiadomość prywatną poza czatem grupowym.

Dr. Gail Mathews wykonała badanie na grupie 149 osób, które pokazało, że samo zapisanie celu na kartce zwiększa prawdopodobieństwo jego zrealizowania aż o 18%. Oczywiście kartka ta nie może zostać od razu wyrzucona do śmietnika lecz najlepiej umieszczona w widocznym dla nas miejscu, abyśmy pamiętali o swoim celu.

Rozpisanie planu treningowego na fizycznym nośniku, kartka papieru lub dysk twardy komputera, jest niczym deklaracja. Systematyczne sporządzanie notatek treningowych zwiększy prawdopodobieństwo, że będziesz systematycznie trenować.

Przygotowanie planu treningowego i podzielenie się nim z przyjacielem zwiększa prawdopodobieństwo realizacji tegoż planu o kolejne 3%. Natomiast wysyłanie przyjacielowi cotygodniowego sprawozdania z realizacji planu to kolejny wzrost prawdopodobieństwa osiągnięcia sukcesu o dalsze 12%.

Sumując, jeśli do Twojego planu treningowego wgląd będzie miała inna osoba, to Twoje szanse wzrastają o 33% w stosunku do sytuacji gdybyś nawet nie zapisał planu na kartce. Oczywiście nie musisz pokazywać dokładnego planu koledze, jednak nawet systematyczna rozmowa z nim o wynikach, czy choćby krótkie rzucenie zapytania „jak tam wczorajszy trening” zadziała napędzająco dla Was obydwu.

Właśnie dlatego uważam, że każdy uczestnik Spartakiady ma o wiele większe szanse na sukces będąc członkiem teamu.

Ankieta wstępna – SPARTAKIADY 2021

Wypełnij poniższą ankietę, a odezwę się do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

!!! ANKIETA WSTĘPNA – SPARTAKIADY !!!

Mam nadzieję, że będę miał przyjemność powitać Cię w zespole 🙂

Do zobaczenia po drugiej stronie!