WITAJ NA MOIM BLOGU
Mam na imię Rafał i jestem adminem tego bloga. Strona ta powstała w 2013 roku i od tamtej pory systematycznie uprawiam kalistenikę, czyli trening siłowy z wykorzystaniem masy własnego ciała. Dlaczego właśnie kalistenikę? Ponieważ uważam ją za najskuteczniejszy i najpraktyczniejszy sposób na poprawę swojej formy, a poza tym daje niesamowitą satysfakcję. Z całą pewnością nie jestem mistrzem kalisteniki, ale moja forma od 2013 roku wzrosła znacznie, a swoimi doświadczeniami dzielę się właśnie na tej stronie. Zanim odkryłem kalistenikę, próbowałem innych form treningu. Jednak dopiero treningi z masą własnego ciała przyniosły mi efekty jakiś oczekiwałem.

Trening siłowy nie jest moją jedyną pasją. W całości pochłania mnie też temat szeroko pojętego zdrowia, a w szczególności zdrowej diety. Od kiedy zacząłem zgłębiać jej tajniki, zauważyłem coś intrygującego...

Moimi guru w kwestii odżywiania i stylu życia od zawsze byli sportowcy, a głównie kulturyści. Ich porady były dla mnie najbardziej wartościowe. Wszelkie opinie innych osób, które kłóciły się z zasadami jakie rządzą w świecie treningu siłowego, uważałem za brednie. Jednak w miarę powiększania się mojej wiedzy w kwestii zdrowego żywienia okazywało sie, że niewiele informacji zgadza się z tym, co mówią kulturyści. Dotarło do mnie, jak mało aspektów funkcjonowania ludzkiego organizmu pomija się w świecie sportu i jak bardzo zalecenia sportowców dyktowane są przez marketing branży fitness. Mój śwat przewrócił się do góry nogami.

Przestałem żyć zgodnie z wytycznymi pism kulturystycznych, a zacząłem zawierzać autorytetom traktującym ludzkie ciało w sposób holistyczny, a nie tylko pod kątem powiększania mięśni. Moje życie zyskało nową jakość, a ja dowiedziałem się jednej ważnej rzeczy: Niezależnie od tego, czy trenujesz czy też nie, Twój organizm działa zawsze w ten sam sposób, a zasady zdrowego odżywiania są takie same dla kulturystów, biegaczy i miłośnika gier komputerowych.

Mój pogląd na trening i dietę może się więc wydawać nieco kontrowersyjny. I w rzeczy samej jest, wszak wiele kontrowersji zdążył już wzbudzić. Wierzę jednak, że masz otwarty umysł i potrafisz wysłuchać różnych opinii bez wylanego z góry sceptycyzmu.

Nie jestem zawodowcem, ani profesjonalnym sportowcem. Na moich półkach nie znajdziesz żadnych medali, ani pucharów z wygranych zawodów. A kim jestem? Facecikiem, który ma te same codzienne obowiązki co większość Polaków, który pracuje, który nie zawsze jada to co chce i nie zawsze ma czas na trening, ale ma pasję, którą pragnie realizować mimo wszystko. Motto, które mi przyświeca brzmi bowiem: "Jak ktoś nie chce znajdzie powód, jak ktoś chce znajdzie sposób." Wiem, że trening nie musi trwać wielu godzin by poczuć się lepiej, by cokolwiek osiągnąć. Trenować może niemal każdy ponieważ trening może być krótki, może zabierać Ci niewiele czasu, może być przyjemnością, a nie torturą. To może być mały trening, ale o wielkich możliwościach - trening kompaktowy.

Kompaktowytrening.pl - to mój blog, na którym pokażę Ci jak kalistenika może zmienić Twoją formę. Zapraszam serdecznie.